Ölümcül Yılan Türleri Belgeseli

Ölümcül Yılan Türleri. Vahşi doğada binlerce farklı yılan türü var , hepsinin de farklı farklı boyları , hızları ve zehirleri var. Aralarında bazıları insanları görünce kaçıyorlar bazıları da tam tersi bir tepki gösterip tehdit ediyorlar ve bizim kaçmamızı sağlıyorlar.
Büyükten küçüğe doğru saymak gerekirse en büyük yılan türleri pitonlar ve anakondalar. İkisinin de zehirleri oldukça etkisiz ,başka bir silahları var kasları. Bu iki dev yılan türü de insanları hem sıkarak hem de ısırmaya çalışarak öldürmeye çalışıyorlar , yetişkin bir pitonlar eğer suda iseniz başa çıkma ihtimaliniz sıfır , suda oldukça hareketli olan bu canavar nefesinizi sıkana kadar sizi sıkacaktır. Bu tip ölümcül yılanların ana durakları amazonlar. Amazonlar da insanlarla iç içe yaşamayı öğrenenen pitonlar eğer çok aç değilse saldırmayı düşünmüyorlar , aç değilse ve saldırıyorsa bilin ki çiftleşme dönemleri yaşıyorlar , pitonların en tehlikeli ve saldırgan olduğu zamanlar çiftleşme dönemleri , özellikle dişi pitonlar yumurtlama dönemlerinde korumacı bir tavır sergiliyor.

Diğer BelgesellerÖlümcül Yılanlar Belgeseli İzleÖlümcül Avcı Yılanlar BelgeseliAfrika Ölümcül Yılanları İle Yüz YüzeÖlümcül Yılanlar Belgeseli

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply